Chcete poradit ? Napíšte nám:
Sekcia stránky s názvom „Poradňa“ je určená pre tých, ktorí majú  nejasnosti alebo otázky týkajúce sa podláh a príslušenstva k nim. V poradni nájdete rady a návody, na čo sa zamerať pri výbere podláh, ktoré by najviac vyhovovali Vášmu osobnému životnému štýlu, ako sa o podlahy starať a ošetrovať ich, aby nám vydržali svieže a krásne čo najdlhšie.

V poradni nájdete užitočné informácie, ktoré Vám dajú odpoveď na doteraz nezodpovedané otázky.

 

Ak ste predsa len nenašli v predchádzajúcich sekciách odpoveď na Vašu otázku, využite príležitosť  a vyplňte prosím nasledujúci formulár. Odpovieme Vám v čo najkratšom termíne.

 

Históriu položených a zodpovedaných otázok nájdete nižšie pod formulárom.
Polia označené * sú povinné • Daniela Sladkayová15.02.2011
 • Dobrý deň! Prosím vás o radu. V časti miestnosti plánujem dať na pôvodnú dlažbu drevenú plávajúcu podlahu. Do akej výšky drevenej podlahy je možné dať vyrovnávaciu lištu? Dokáže vyrovnávacia lišta vyrovnať väčší výškový rozdiel ( 1,5 cm)? Ďakujem. Sladkayová Daniela

 • Dobrý deň,

  výškové rozdiely v rozsahu 0 - 16 mm je možné preklenúť prechodovým profilom Well 50 mm. Jedná sa o profil z eloxovaného hliníka, ktorý je dostupný v povrchovej úprave zlato, striebro, šampaň ....., prípadne v imitácii dreva. Výškový rozdiel väčší ako 16 mm odporúčame preklenúť schodovými profilmi alebo masívnymi nábehovými lištami vyrobenými na zákazku. Šikovný stolári Vám dokážu na mieru prispôsobiť požadovaný tvar i farbu nábehovej lišty. Predovšetkým je nutné poznať výsledný výškový rozdiel medzi podlahovými krytinami a následne tomu prispôsobiť adekvátne riešenie.

  V prípade nejasností alebo ďalších otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.
  Prajeme Vám príjemný deň.

  S pozdravom,

  Váš dodávateľ, P&P Slovakia s.r.o.

 • Jozef Takáč23.10.2010
 • Sú vhodné laminátové podlahy pre inštaláciu na podlahové kúrenie?
 • Parkety a podlahové vykurovanie predstavujú dobrú kombináciu zaručujúcu komfort. Naša spoločnosť vo všeobecnosti odporúča svoje ponúkané podlahy na teplovodné podlahové kúrenie s istými výnimkami. Výnimky tvoria špecifické situácie, ktoré odporúčame prekonzultovať s technikom našej spoločnosti. Dovoľujeme si upozorniť na elektrické podlahové vykurovacie systémy. Elektrické káble nedisponujú schopnosťou samoregulácie teploty a pri lokálnom zamedzení odvodu tepla môže ľahko dôjsť k lokálnemu zvýšeniu teploty, ktoré môže spôsobiť deštrukciu podlahy. Z toho dôvodu väčšina výrobcov nepreberá záruku za poškodenie podlahy vplyvom nevhodne prevádzkovaného elektrického podlahového vykurovacieho systému. Pred samotnou inštaláciou parkiet na podlahové kúrenie je nutné vykonať nábehovú krivku vykurovacieho systému, ktorej úlohou je zabezpečiť odstránenie zostatkovej vlhkosti v podkladovej vrstve. Nábehová krivka sa vykonáva v dĺžke trvania 30 dní a bez jej absolvovania nie je možné začať inštaláciu parkiet. Teplota vzduchu v miestnosti by nemala pred samotnou inštaláciou parkiet klesnúť pod 18° C. Pri inštalácii podlahy plávajúcim spôsobom je nutné použiť vhodnú parotesnú zábranu a podložku vhodnú na podlahové kúrenie.

   

  V prípade nejasností alebo ďalších otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

  Prajeme Vám príjemný deň.

   

  S pozdravom,

   

  Váš dodávateľ, P&P Slovakia s.r.o.

 • Lucia Krákorová30.09.2010
 • Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či je možné pokladať drevené podlahy na podlahové kúrenie?
 • Drevené podlahy ponúkané našou spoločnosťou sú vo všeobecnosti odporúčané aj pre inštaláciu na podlahové kúrenie, avšak s istými obmedzeniami. Obmedzenia a výnimky tvoria niektoré dreviny alebo špecifické situácie, ktoré odporúčame prekonzultovať s technikom našej spoločnosti. V oblasti podlahového vykurovania preferujeme systém vodného podlahového vykurovania. Pre inštaláciu podlahových krytín na podlahové kúrenie sú vo všeobecnosti vhodné podlahové krytiny, ktoré vykazujú tepelný odpor menší ako 0,16 W-1m2K. Na podlahové kúrenie nie sú vhodné parkety z buku a javora. Teplo pôsobiace na tieto dreviny má za následok extrémne zosúšanie a následné praskanie.Podmienkou použitia elektrického podlahového vykurovania je použitie termostatu s podlahovým senzorom, ktorý zaistí, aby nedošlo k prekročeniu maximálnej povrchovej teploty drevenej podlahy (27° C). Rovnako, ako u teplovodného podlahového kúrenia, je teplota prívodu regulovaná v rozsahu 35-45° C, aby nebola presiahnutá maximálna teplota povrchu podlahy. Ďalšou dôležitou požiadavkou je rovnomerné rozdelenie tepla po celej podlahovej ploche. Podlaha musí mať jednu vrstvu vedúcu teplo, ktorá teplo rovnomerne rozdeľuje po celom povrchu podlahy, aby sa zabránilo vysokým teplotám pri tepelnom zdroji. Podlahová krytina vrátane izolačného podkladu musí mať nízky tepelný odpor. Teplotu povrchu musí byť možné regulovať a obmedzovať s pomerne veľkou presnosťou.


  V prípade nejasností alebo ďalších otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

  Prajeme Vám príjemný deň.


  S pozdravom,


  Váš dodávateľ, P&P Slovakia s.r.o.

 • Aneta Kopecká20.09.2010
 • Čím sa riadiť pri výbere vhodnej drevenej podlahy?
 • Zdanlivo jednoduchá otázka, ktorá však v sebe skrýva množstvo ďalších otáznikov. Pravidlom však je, že tou najvhodnejšou podlahou je tá, ktorá Vám bude vyhovovať po všetkých stránkach a nie tá, ktorá sa páči predajcovi. Je potrebné brať do úvahy množstvo aspektov, ktoré ovplyvňujú samotný výber. Otázky, ktorými je nutné sa zaoberať sú síce veľmi jednoduché, no nie vždy si ich vieme položiť a následne na ne odpovedať. Výber podlahy ovplyvňuje predovšetkým otázka nášho životného štýlu, podlaha by mala zodpovedať našej povahe, mali by sme vedieť, či podlaha má tvoriť charakter miestnosti alebo má skôr pôsobiť zdržanlivo. Je nutné, aby podlaha harmonizovala s bytovými doplnkami či nábytkom alebo naopak, mala by kontrastovať? Aké sú Vaše kritériá pre voľbu správnej podlahy? Tieto a mnoho ďalších otázok je potrebné mať zodpovedané, aby ste sa rozhodli pre tú pravú podlahu, ktorá Vám bude vyhovovať nielen v čase jej kúpy, ale aj po dlhé roky jej užívania. Preto, ak chcete poznať tajomstvo výberu tej najvhodnejšej podlahy pre Vás, neváhajte, a navštívte naše vzorkové predajne, kde Vám s tým radi pomôžeme.


  V prípade nejasností alebo ďalších otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

  Prajeme Vám príjemný deň.


  S pozdravom,


  Váš dodávateľ, P&P Slovakia s.r.o.

 • Lukáš Fekete03.09.2010
 • Aké sú výhody dyhovanej podlahy oproti masívnej parkete?
 • V prvom rade je nutné si vyjasniť, aké kritériá kladieme na podlahu a aj to, že každý typ konštrukcie drevenej podlahy má svoje výhody i nevýhody. Od každého typu subjektívne očakávame len tie najlepšie vlastnosti. Masívne podlahy majú svoje opodstatnenie v určitých špecifických situáciách rovnako, ako dyhované podlahy. Výhodou masívnych podláh je napríklad možnosť niekoľkonásobného prebrúsenia. Túto možnosť neponúkajú dyhované podlahy vzhľadom na svoju tenkú nášľapnú vrstvu. Na druhej strane dyhované podlahy sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti pretlačeniu a vynikajúcim fabrickým spracovaním povrchovej úpravy, ktorú nie je možné za žiadnych okolností dosiahnuť priamo po položení masívnych podláh bez povrchovej úpravy. Masívne podlahy vzhľadom na svoju hrúbku a vďaka systému celoplošného nalepenia majú oveľa príjemnejšie akustické vlastnosti, ako dyhovaná plávajúca podlaha. V prospech dyhovaných podláh však nahráva skutočnosť, že aj plávajúcu podlahu je možné celoplošne prilepiť o podklad podobne ako masívne podlahy. Touto technológiou spojíme výhody vrstvených podláh s výhodami masívnych podláh. Pripravíme sa však o možnosť následnej jednoduchej výmeny v prípade poškodenia dyhovaných podláh. V tenkej dyhe dokážu výrobcovia podláh zabezpečiť zákazníkovi aj také dreviny, ktoré sú v dnešnej dobe len veľmi ťažko dostupné. V prípade záujmu o masívne drevo z týchto drevín je to takmer nesplniteľná požiadavka. O tejto problematike by bolo možné viesť siahodlhé debaty. V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac, kontaktujte nás alebo navštívte naše predajné miesta.


  V prípade nejasností alebo ďalších otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

  Prajeme Vám príjemný deň.


  S pozdravom,


  Váš dodávateľ, P&P Slovakia s.r.o.

 • Samuel Federčík01.09.2010
 • Dobrý deň. Obraciam sa na Vás s otázkou týkajúcou sa vlhkosti vzduchu v byte. Akú vlhkosť potrebujem dosiahnuť, aby sa naše parkety neznehodnotili?
 • Optimálna vlhkosť v miestnosti nielen pre podlahu, ale aj pre zdravie človeka, je v rozmedzí 55 – 65%. Pri nízkej vlhkosti prichádza k nadmernému zosúšaniu podlahy, čím vzniká riziko vytvárania špár medzi parketami. V opačnom prípade riskujeme nadmernú vlhkosť, vďaka ktorej podlaha zväčšuje svoj objem. Vznikajú tzv. „striešky“ v spojoch (vlhký nosný materiál napučiava v spojoch a zapríčiňuje zdvíhanie hrán). Preto v miestnostiach odporúčame udržiavať stabilnú relatívnu vlhkosť. Podlaha sa nám odvďačí dlhou životnosťou a zároveň si tým zabezpečíme zdravú klímu pre zdravý život.


  V prípade nejasností alebo ďalších otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

  Prajeme Vám príjemný deň.


  S pozdravom,


  Váš dodávateľ, P&P Slovakia s.r.o.

 • Ján Fabián17.08.2010
 • Aké sú nároky kladené na podklad, kde bude položená podlaha?
 • Podklad musí byť predovšetkým rovný, suchý, zbavený všetkých nečistôt. Povrch podkladnej vrstvy musí byť rovný tak, aby na dĺžku 2,0 metra nepresahovalo zakrivenie podkladu viac ako 2,0 mm. Túto hodnotu skontrolujete tak, že k podkladu priložíte hranu parketovej dosky (ldhej min. 2,0 m) alebo dlhú vohováhu tak, aby ste zistili vystúpené alebo prepadnuté chybné miesto podkladu. Vlhkosť 1,5 CM% pri vykurovaných cementových poteroch a 0,5 CM% pri vykurovaných tekutých anhydritových poteroch sú maximálne hodnoty pre prístupovú zostatkovú vlhkosť.


  V prípade nejasností alebo ďalších otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

  Prajeme Vám príjemný deň.


  S pozdravom,


  Váš dodávateľ, P&P Slovakia s.r.o.

 • Stanislava Ferienčíková09.08.2010
 • Dobrý deň. Dovoľte prosím otazku. Aký typ povrchovej úpravy pri drevených parketách zvoliť? Čo je lepšie - lak alebo olej?
 • Univerzálna odpoveď na túto otázku neexistuje, nakoľko každý z nás má iné predstavy a nároky na „svoju“ podlahu. Je to výlučne subjektívna záležitosť a je potrebné dôkladne zvážiť a poznať odpoveď, prečo sa rozhodujete pre lakovanú a prečo pre olejovanú povrchovú úpravu. Lakované podlahy sa jednoducho udržiavajú, no olejované podlahy sa Vám odvďačia zvýraznenou kresbou dreva a nádhernou hrou farieb. Pri lakovanej úprave je v budúcnosti možnosť lak prebrúsiť a následne podlahu naolejovať. Naopak to však už možné nie je. Preto sa prosím informujte o výhodách a nevýhodách jednotlivých povrchových úprav, pretože každá úprava má svoj účel.


  V prípade nejasností alebo ďalších otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

  Prajeme Vám príjemný deň.


  S pozdravom,


  Váš dodávateľ, P&P Slovakia s.r.o.

 • Ján Pukalovič10.01.2010
 • Dobrý deň. Prosím o radu, ako spávne ošetrovať laminátové podlahy? Je vôbec potrebný špeciálny čistiaci prostriedok alebo stačí obyčajná voda?
 • Laminátové podlahy Balterio si nevyžadujú zvláštnu starostlivosť. Bežná údržba spočíva v klasickom povysávaní podlahy. Drobné nečistoty a prach je možné odstrániť jemne vlhkou handrou alebo dobre vyžmýkaným mopom. V žiadnom prípade nepremáčajte podlahu, pretože tu neplatí pravidlo ako na vojne: „Čo je mokré, to je čisté“! Vodu odporúčame používať v minimálnom množstve. Silné znečistenia, napríklad od gumy na podrážkach, syntetické zvýrazňovače a podobne je možné odstrániť technickým benzínom. Pre ďalšie informácie o čistiacich prostriedkoch, navštívte prosím sekciu „Starostlivosť a údržba“.


  V prípade nejasností alebo ďalších otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

  Prajeme Vám príjemný deň.


  S pozdravom,


  Váš dodávateľ, P&P Slovakia s.r.o.

 • Peter Král10.01.2010
 • Dobrý deň. Dovoľujem si Vás osloviť s prosbou o vysvetlenie, prečo je nutné nechať nejaký čas aklimatizovať laminátovú podlahu pred samotnou inštaláciou v miestnosti?
 • Laminátová podlaha je okrem nášľapnej (vrchnej) a spodnej vrstvy stále prírodným materiálom, ktorý podlieha klimatickým zmenám a prispôsobuje sa im. Je preto vhodné, aby bola laminátová podlaha pred jej inštaláciou v miestnosti, kde bude inštalovaná, minimálne 48 hodín. V zimných mesiacoch, kedy sú teplotné výkyvy ešte výraznejšie ako v lete, odporúčame nechať materiál aklimatizovať dlhšie. Zabezpečíme tým prirodzené prispôsobenie sa podlahy podmienkam v miestnosti.

   

  V prípade nejasností alebo ďalších otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

  Prajeme Vám príjemný deň.

   

  S pozdravom,

   

  Váš dodávateľ, P&P Slovakia s.r.o.